Akupunktura Bielsko-Biała Lek. Med. Katarzyna Kiecak

Akupunktura

lek. med. Katarzyna Kiecak

Dla kogo jest akupunktura

Akupunktura niewątpliwie jest metodą przeznaczoną dla ludzi borykających się z różnymi problemami zdrowotnymi. Chociaż jej działanie jest mało inwazyjne, to z pewnością bezpieczne i skuteczne w leczeniu wielu schorzeń. Oczywiście, co najważniejsze w tej metodzie leczenia, to fakt, że bezsprzecznie pozwala aby pacjent w rezultacie odpowiedniej stymulacji igłą akupunkturową mógł optymalnie wykorzystać swoją energię w celu osiągnięcia zdrowia.

Dlatego też, na podstawie wyników wiarygodnych badań naukowych, Światowa Organizacja Zdrowia wykazała szereg wskazań do leczenia akupunkturą:

✔ depresja
✔ bezsenność
✔ zespoły bólowe
✔ nadciśnienie tętnicze i inne choroby układu krążenia
✔ zaburzenia przewodu pokarmowego
✔ astma i inne choroby układu oddechowego
✔ alergie
✔ problemy ginekologiczne i urologiczne
✔ zaburzenia neurologiczne
✔ i wiele innych

Linki do storn internetowych szczegółowo opisujących wskazania do leczenia akupunkturą.

Skuteczność akupunktury według WHO

Stanowisko WHO

Wskazania do stosowania akupunktury

WHO list of conditions

Slider

Jak wygląda pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta trwa ok. 1-1,5 godziny. Przede wszystkim zbieram dokładny wywiad, następnie przeprowadzam badanie polegające na ocenie wizualnej języka, twarzy, budowy ciała oraz, co istotne, na koniec badanie pulsu na nadgarstku. Badanie pulsu pomaga określić stan energetyczny pacjenta oraz poszczególnych narządów, dlatego jest to bardzo ważny element oceny.

W rezultacie, na podstawie wniosków z wywiadu i badania stawiam diagnozę i dobieram punkty akupunkturowe oraz zalecenia. W terapii, którą stosuję, używam niewielu igieł, bardzo często jednej lub dwóch, w związku z tym działanie igieł jest jeszcze bardziej ukierunkowane.
Proces terapeutyczny rozpoczęty na pierwszej wizycie często wymaga kontynuacji, ponieważ proces zdrowienia wymaga czasu. Spotkania odbywają się co 2-4 tygodnie. Długość terapii zależy przede wszystkim od stanu pacjenta i czasu trwania zaburzenia. Wizyty kontrolne trwają około 30 minut.

Slider
Akupunktura Bielsko-Biała Lek. Med. Katarzyna Kiecak

Sheng Akupunktura Bielsko-Biała
Lek. Med. Katarzyna Kiecak
ul. Jana III Sobieskiego 83
43-300 Bielsko-Biała