Akupunktura Bielsko-Biała Lek. Med. Katarzyna Kiecak

Akupunktura

lek. med. Katarzyna Kiecak

Najczęściej zadawane pytania

Czy akupunktura boli?

Igły używane do przeprowadzenia zabiegu akupunktury są stalowe, nie łamią się, są giętkie i bardzo cienkie, to igły jednorazowe i atestowane. Samo wkłucie zwykle jest bezbolesne, w momencie kiedy igła dotyka punktu akupunkturowego, pacjent zwykle czuje to jako rodzaj niewielkiego bólu, ukłucia, bądź trudnego do opisania odczucia przepływu energii pod postacią ciepła lub zdrętwienia, najczęściej trwa to krótką chwilę.

Jak głęboko wkłuwa się igły?

Głębokość wkłuwania igły zależy od punktu, do którego wprowadzamy igłę. Najczęściej igła wkłuta jest płytko pod skórę.

Czy akupunktura działa?

Istnieje wiele badań naukowych dowodzących działania akupunktury. Światowa Organizacja Zdrowia(WHO) uznała akupunkturę za metodę leczenia i stworzyła wykaz chorób, w których zaleca jej stosowanie, poniższy link prezentuje stanowisko WHO:

Skuteczność akupunktury według WHO

Jak Działa Akupunktura?

Choroba to zaburzenie w przepływie energii, akupunktura ma za zadanie pomóc organizmowi w osiągnięciu energetycznej homeostazy, w ten sposób usuwając przyczynę i objawy choroby. Efekt terapii zależy od reakcji organizmu, zwykle pacjent czuje zmianę po terapii, natomiast czas potrzebny do wyleczenia zależy od potencjału pacjenta i czasu trwania zaburzenia. Choroby przewlekłe wymagają dłuższej terapii.

Czy używając igły akupunkturowej można zakazić pacjenta?

Igły są sterylne i jednorazowe, nie ma możliwości przeniesienia zakażenia poprzez igłę akupunkturową.

Czy można równocześnie zażywać leki i stosować akupunkturę?

Tak, jak najbardziej w trakcie terapii farmakologicznej można stosować akupunkturę. Zawsze jednak w czasie wizyty należy poinformować jakie leki się zażywa.

Kto korzysta z akupunktury?

Moimi pacjentami są osoby w każdym wieku, z różnymi dolegliwościami. Większość z nich cierpi na zdefiniowane choroby, część ma dokuczliwe dolegliwości które nie poddają się konwencjonalnemu leczeniu.

Akupunktura Bielsko-Biała Lek. Med. Katarzyna Kiecak

Sheng Akupunktura Bielsko-Biała
Lek. Med. Katarzyna Kiecak
ul. Jana III Sobieskiego 83
43-300 Bielsko-Biała